Klimatyzacja w bloku

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku instalacji klimatyzacji w mieszkaniu jest wyrażenie zgody przez wspólnotę mieszkaniową na montaż urządzenia

(spowodowane jest to faktem ingerencji ściany budynku – wiercenie dziury w celu połączenia jednostki wewnętrznej z zewnętrzną.

Wybierając klimatyzator musimy pamiętać, o fakcie że nie każdy będzie odpowiedni do naszego lokalu. Podstawową kwestią jest wybór systemu klimatyzacji, którego wydajność będzie dostosowana do powierzchni pomieszczenia, które zamierzamy o wydajności dopasowanej do metrażu pomieszczenia, w którym ma on zostać zamontowany. Moc 1 kW schładza ok. 10 m².

Najpopularniejszym typem klimatyzatorów stosowanych w mieszkaniach są urządzenia Split i Multi Split. W przypadku klimatyzatora typu Split, do jednostki zewnętrznej można podłączyć tylko jedną jednostkę wewnętrzną, z kolei w urządzeniach Multi Split możliwe jest podłączenie większej liczby jednostek wewnętrznych.

Po sprawdzeniu powierzchni pomieszczenia i przeliczeniu na odpowiednią wartość kw pozostaje nam wybór konkretnego klimatyzatora. Dobrze jest zastanowić się nad dodatkowymi funkcjonalnościami potencjalnego klimatyzatora, a takich jest wiele: różnego rodzaju filtry, opcja grzania, opcja oczyszczania powietrza czy też wybór urządzenia konwencjonalnego lub nowoczesnego, energooszczędnego invertera.

Do góry