Klimatyzacja w mieszkaniu wymagane zgody

Pamiętaj – na instalację klimatyzacji w mieszkaniu potrzebujesz zgody administracji!

Zgodnie z Klimatyzacja w mieszkaniu warszawa informacjami przekazanymi przez administrację jednego z warszawskich osiedli, gdy mieszkaniec zamontuje klimatyzator bez pozwolenia, otrzyma oficjalne pismo, które będzie wskazywało termin demontażu urządzenia. Jeśli więc posiadasz mieszkanie w bloku musisz brać pod uwagę zdanie wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Najczęściej decyzja jest wydawana nie dłużej niż 1-2 tygodnie od daty złożenia zapytania. Statystycznie ok. 30% wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni nie wyraża zgody za instalację tego typu urządzeń. Plusem jest informacja, że postępowanie takie nie wymaga poniesienia jakichkolwiek kosztów.

Jest jednak inna możliwość. Skraplacz zamiast na elewacji możemy zainstalować na dachu z wykorzystaniem przewodów kominowych. W tym przypadku również wymagane jest pozwolenie odpowiedniego podmiotu.Klimatyzacja w mieszkaniu zgody na isntalację

W każdym przypadku, zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, powinniśmy dowiedzieć się o rozwiązaniach proponowanych przez wspólnotę lub spółdzielnię mieszkaniową. Ostatecznością może okazać się zakup przenośnej klimatyzacji, która jest mniej efektywna, ale na jej użytkowanie nie jest wymagane jakiekolwiek pozwolenie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt konieczności wyprowadzania ciepłego powietrza z pomieszczenia poprzez rurę zamieszczoną w oknie.

Do góry