Klimatyzacja z funkcją grzania.

Klimatyzatory to pompy ciepła – są urządzeniami, którymi Klimatyzacja z funkcją grzania przepompowują ciepło z jednej strony klimatyzatora na drugą.

Efektem czego z jednej strony urządzenia wieje powietrze ciepłe a zaś  z drugiej powietrze ciepłe. Od niedawna producenci klimatyzatorów zaczęli wyposażać w funkcję działania odwrotnego – czyli grzania. Nowoczesne klimatyzatory obecnie nie tylko chłodzą w lato, ale także grzeją w zimę, powodując że stają się urządzeniami uniwersalnymi.Warto więc zastanowić się nad zakupem klimatyzacji z grzaniem.

Ogrzewanie klimatyzatorem (klimatyzacja z funkcją grzania) jest opłacalne. Energia wytworzona przez klimatyzator jest zarazem tania i wykorzystuje naturalne zasoby środowiska.  Jak podają źródła w internecie – z 1kW elektrycznej energii uzyskujemy 3,5kW energii cieplnej. Jest to 3,5x taniej niż farelka, grzejniki akumulacyjne itp.

inverter klimatyzacja z funkcją grzania

Klimatyzator wyposażony w funkcję ogrzewania posiada pompę ciepła. Urządzenie potrafią wydmuchiwać ciepłe powietrze nawet przy kilkunastostopniowym mrozie. Nie należy jednak traktować klimatyzacji jako podstawowego źródła grzania, tylko bardziej jako źródło doraźne – jednak w tej kwestii zdania producentów są dość mocno podzielone. Na pewno najnowszym „krzykiem” techniki są Klimatyzatory z inverterem – oszczędniejszy system grzania i chłodzenia (więcej w moim poprzednim wpisie).

Do góry